Jak urządzić mieszkanie na poddaszu?

mieszkanie na poddaszu
Mieszkanie na poddaszu to duże wyzwanie dla osób, które chcą je urządzić estetycznie i efektownie. Jednak kiedy zrobimy to zgodnie z kilkoma prostymi zasadami, to możemy uzyskać naprawdę zaskakujące rezultaty. O czym należy pamiętać urządzając mieszkanie położone na poddaszu? Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat – przeczytaj poniższy artykuł.

Jak zyskać więcej przestrzeni w pomieszczeniu położonym na poddaszu?

Pomieszczenia położone na poddaszu charakteryzują się takimi elementami jak duże skosy, widoczne więźby dachowe, które znacznie zmniejszają przestrzeń użytkową, jeżeli chce się ją zagospodarować w tradycyjny sposób. Dlatego planując aranżację mieszkania położonego na poddaszu warto postawić na rozwiązania niestandardowe.

Warto przede wszystkim postawić na „otwarcie” przestrzeni i ściany działowe całkowicie oddzielające od siebie poszczególne pomieszczenia w lokalu stawiać tylko i wyłącznie wtedy, kiedy to jest potrzebne. W przypadku salonu, kuchni i jadalni można stworzyć jedno duże otwarte pomieszczenie. Również sypialnię można oddzielić jedynie częściową ścianką czy np. parawanem. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się szczególnie, jeśli chcemy urządzić mieszkanie w stylu loftu.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dodatki, które pozwolą na optyczne powiększenie mieszkania – ściany najlepiej pomalować na jasny kolor – może to być biały z perłowym pobłyskiem. W kilku miejscach warto też zamontować lustra, które będą odbijały światło rozpraszając je po całym wnętrzu.

Jakie meble wybrać do mieszkania położonego na poddaszu?


Z uwagi na specyfikę wnętrz położonych na poddaszach warto od razu rozważyć możliwość, jaką jest zakup mebli robionych na wymiar. Takie rozwiązanie pozwoli na ciekawe zaaranżowanie wnętrz i wykorzystanie w pełni ich możliwości. Co najważniejsze meble będą idealnie dopasowane do wnętrza – skosów czy widocznych więźb dachowych, a także do stylizacji, jaką wybraliśmy dla całego mieszkania. W przypadku niskich kątów nachylenia warto postawić na meble, które będą miały wiele głębokich szuflad. Warto też rozważyć dużą ilość regałów i podwieszanych półek, które pozwolą na dobre zagospodarowanie przestrzeni na ścianach.

Wysokie poddasze – jak maksymalnie wykorzystać jego przestrzeń?


Wiele pomieszczeń położonych na poddaszach, szczególnie w starych kamienicach, jest bardzo wysokich. W celu jak najlepszego zagospodarowania takiej przestrzeni, warto rozważyć stworzenie antresoli, która doda jeszcze więcej przestrzeni użytkowej do mieszkania. Na antresoli można np. urządzić sypialnię, co pozwoli pozostawić cały dół pomieszczenia otwarty.

W jakim stylu urządzić poddasze?


Poddasza można urządzać praktycznie w każdym dowolnym stylu. Lokale położone w starych kamienicach chętnie urządzane są w stylu loftu lub industrialnym. W takich wnętrzach sprawdzi się również styl rustykalny i skandynawski. Poddasza położone w nowoczesnych blokach można urządzić w stylu minimalistycznym nawiązującym do prowansalskiego lub skandynawskiego.


Komentarze

Popularne posty